Zimne ognie to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych fajerwerków. Atutem jest niska cena oraz przystosowanie do używania w pomieszczeniach. Dodatkowo wyglądają elegancko i są świetnym urozmaiceniem przyjęć i imprez oraz ciekawą oprawą zdjęć. Piękne, złoto-srebrne iskierki roztaczają wyjątkowy urok i blask, oraz tworzą nastrojowy klimat. Wysypują się efektownymi kaskadami, migocząc i wydając charakterystyczny odgłos skwierczenia. To atrakcyjna oprawa różnych ważnych chwil na imprezach, włącznie ze zdjęciami. Oprócz innych okazji, szczególnie popularne są zimne ognie na wesele.
Zimne ognie na weselu – jak zorganizować
Zimne ognie najlepiej prezentują się gdy jest ciemno. Można więc zorganizować atrakcję czy weselną sesję zdjęciową z zimnymi ogniami na dworze, gdy zapada zmrok. Trzeba zadbać o dobrą organizację. Najlepiej, jeśli osoba koordynująca lub fotograf, uzgodni z zespołem bądź DJ-em zapowiedź atrakcji, włącznie z podaniem informaci o jej przygotowaniu. Zimne ognie na weselu i ich migoczący blask można wykorzystać również gdy jest jasno.
Jeśli fajerwerki mają być fotografowane, najlepiej wybrać długie zimne ognie, a przynajmniej te 40-centymetrowe. Oprócz klasycznych, prostych kształtów, sprawdzą się także zimne ognie na wesele z oprawą graficzną, jak również w kształcie serduszka. Ważne, żeby pochodziły od sprawdzonych sprzedawców i miały stosowne certyfikaty.
Zimne ognie – atrakcje weselne
Jak zorganizować zimne ognie na weselu? Mogą mieć różne, ale zawsze efektowne zastosowanie.

Szpaler z zimnych ogni na weselu
Szpaler z zimnych ogni
Pierwsze zastosowanie zimnych ogni na weselu to szpaler utworzony przez gości na przyjazd Pary Młodej na salę. Jak również na jej przejście do sali, lub jako powitanie po wejściu na nią. W każdym przypadku, na końcu szpaleru zimnych ogni może stać fotograf i robić zdjęcia Nowożeńców. Pięknie będą wyglądać uchwycone przez aparat przerwy w przejściu, na okazywanie sobie czułości. W tle może pojawić się muzyka, żeby Młodzi mogli się zatrzymać i wraz z gośćmi pobujać się w jej rytm. Takie wystrzałowe powitanie Nowożeńcy i gości zapamiętają na długo.
Zimne ognie podczas pierwszego tańca
Kolejny pomysł na zimne ognie na wesele to pierwszy taniec. Goście powinni ustawić się dookoła parkietu i odpalić fajerwerki, gdy zacznie grać muzyka. Żeby zapewnić trwanie tej atrakcji na wesele przez cały utwór, najlepiej aby kolejni gości odpalali kolejne zimne ognie gdy pierwszym się kończą. Tak piękna, mieniąca się i świetlista oprawa pierwszego tańca rozgrzeje atmosferę oraz podkreśli gorące uczucia i emocje wyrażane prze Parę Młodą.
Zimne ognie na wjazd tortu
Wjazd efektownego tortu weselnego na salę to także ważny moment. Warto go podkreślić zimnymi ogniami przy zgaszonym świetle. Młodzi mogą ustawić się w miejscu jego zatrzymania, a goście utworzyć po drodze tortu tunel z odpalonymi fajerwerkami. Zwrócą na niego całą uwagę, a tort będzie pięknie oświetlony. Goście mogą również ustawić się wokół Nowożeńców i odpalić zimne ognie w chwili ukrojenia przez Młodą Parę pierwszego kawałka.
Zimne ognie do weselnych sesji zdjęciowych
Oprawa zdjęć na weselu i na sesjach jest ważna, żeby fotografie były atrakcyjne, a nie monotonne. Zimne ognie do sesji weselnych stworzą wyjątkowy klimat, jako błyszczący dodatek do zdjęć. Rozświetlą fotografie niczym świetlista i lśniąca oprawa bohaterów, oraz pięknie uchwycą emocje i radość Młodej Pary oraz gości. Podkreślą ważne momenty na weselu lub będą atrakcją weselnych sesji zdjęciowych studyjnych i plenerowych, zwłaszcza po zmroku. Takie zdjęcia jako pamiątka będą świetnie się prezentować.